Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FIRMA TECHNOLOGIA CERTYFIKATY PREZENTACJE KONTAKT

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 Technologia

 

     Duża konkurencja na rynku kwiatów, warzyw i roślin ozdobnych, wymusiła na producentach poprawę jakości oferowanych produktów. Zwiększenie obrotu i obniżenie kosztów stało się możliwe przede wszystkim dzięki wprowadzeniu tac wielokomórkowych.
Obecnie zasadniczy wpływ na jakość i tempo produkcji ma proces obsługi tych tac:

  • Przygotowanie siewu
  • Utrzymanie higieny
  • Przygotowanie substratu o odpowiednim składzie
  • Podawanie i napełnianie tac
  • Precyzyjny punktowy lub gniazdowy wysiew nasion w poszczególne komórki tacy
  • Przykrycie wysianych nasion substancjami utrzymującymi wilgoć w podłożu
  • Dokładne nawodnienie tac

oraz

  • Transport i metody układania tac w szklarni
  • Utrzymanie odpowiednich warunków w okresie wzrostu sadzonek - podkiełkowywanie, nawadnianie , nawożenie
  • Transport związany ze sprzedażą gotowych sadzonek

Technologia, którą Państwu oferujemy opiera się na możliwości zmechanizowania poszczególnych etapów produkcji rozsady.

Efektem naszych doświadczeń jest nagrodzona złotym medalem na Targach POLAGRA 99, Półautomatyczna linia o napędzie ręcznym VP 605/2. Posiada ona wszystkie elementy profesjonalnej linii do wysiewu nasion.

     Aktualnie posiadamy w ofercie w pełni zautomatyzowaną linię ANT 4. Duża wydajność tego urządzenia otwiera nowe możliwości. Linia spełnia większość wymagań stawianych urządzeniom do produkcji rozsad. Przeznaczona jest do napełniania tac substratem, precyzyjnego wysiewu nasion, przykrycia nasion perlitem oraz nawadniania zasianych tac przy zachowaniu optymalnych warunków higienicznych i wysokiego tempa procesu produkcyjnego. Zależnie od wersji, zakres czynności linii automatycznej może ulegać zmianie.

Podstawowymi elementami linii są:

     Transporter główny uzbrojony w taśmę transportującą o dużej przyczepności. Jego sterowany napęd umożliwia płynny rozruch oraz koordynację obrotów poszczególnych urządzeń. Stół transportera posiada regulację szerokości i wysokości, dzięki której możliwe jest dostosowanie linii do każdej tacy wielokomórkowej.

    Automatyczne urządzenie napełniające pozwala w sposób ciągły napełniać tace substratem. Regulacja prędkości ułatwia dostosowanie pracy urządzenia do prędkości posuwu transportera głównego i objętości tacy.

       Rozsiewacz perlitu montowany jest na końcu transportera głównego.
Zadaniem tego urządzenia jest przykrycie wysianych nasion warstwą perlitu lub vermiculitu. Rozsiewacz jest zsynchronizowany z transporterem głównym
i wyposażony w regulację obrotów. Może pracować dywanowo tj. przykrywać całą tacę lub po założeniu pod zbiornikiem odpowiedniej przesłony przysypywać konkretne rzędy komórek.
W niektórych uprawach lepszym rozwiązaniem jest przykrywanie wysianych nasion piaskiem.

       Rozsiewacz piasku to urządzenie uniwersalne pozwalające wysiewać zarówno piasek jak i perlit czy vermiculit.

     Transporter odbierający zamontowany jako przystawka do transportera głównego przeprowadza zasiane tace przez tunel nawadniający i ułatwia odbieranie tac.

  Tunel nawadniający dzięki zamontowanym dyszom zraszającym umożliwia szybkie i dokładne nawodnienie zasianych tac. Nawadnianie zsynchronizowano z ruchem transportera.

    Bębnowy siewnik pneumatyczny montowany na linii ma tę przewagę nad innymi siewnikami, że jest bardzo wydajny. Wysiewa on precyzyjnie  nasiona w przygotowane przez wał dołujący zagłębienia. Półkuliste zagłębienie zmusza nasiona do centralnego usytuowania w komórce. Siewniki mogą być wyposażone w wibrator komory nasiennej, system automatycznego oczyszczania, zamkniętą komorę nasienną (dla nasion bardzo lekkich) oraz szereg regulacji. Każdy jest dopasowywany do konkretnej tacy i testowany. Siewniki przeznaczone są do siewu nasion kulistych lub otoczkowanych.

    Pierścieniowy siewnik mechaniczny przeznaczony do wysiewu gniazdowego (wysiew w zagłębienia) lub rozproszonego (wysiew na całej powierzchni komórki tacy) określonej liczby nasion.

      Pompa powietrza wytwarza podciśnienie i nadciśnienie niezbędne do prawidłowej pracy siewnika. Jej obsługa nie sprawia trudności jednak wymaga pewnej wprawy. Wyposażona jest w płynną regulację obrotów, filtr powietrza oraz zawory umożliwiające regulację ciśnienia powietrza w poszczególnych przewodach.

      Wyposażenie dodatkowe:

     Podajnik substratu jest urządzeniem ułatwiającym napełnianie kosza urządzenia napełniającego, położonego wysoko na linii. Posiada nisko położony zbiornik o pojemności 250L, z którego mechanizm zabierakowy przenosi substrat do urządzenia napełniającego. Podajnik może zostać wyposażony w mieszarkę pozwalającą na dowolne komponowanie składu substratu.

     Automatyczne linie nawadniające Są to urządzenia zapewniające optymalne nawodnienie i fertygację rozsad. Linie wyposażono we własne źródło zasilania, mogą być wykorzystywane zarówno w obiektach szklarniowych jak i w terenie otwartym.

Komponowanie kolejnych elementów procesu produkcyjnego zależy jedynie od potrzeb zamawiającego.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

I linie I siewniki I siewniki dywanowe I nawodnienia I rozdzielacze I podajniki I akcesoria I
  © 2011 All rights reserved created by uncode